Futuristická stavba slouží jako centrum kreativní tvorby

20.07.2022

Francouzské město Aix-en-Provence na Azurovém pobřeží přiláká ročně tisíce turistů. Místo nenavštěvují ale jen kvůli luxusním butikům a stylovým kavárnám typickými pro francouzskou riviéru, jedná se i o středisko umění.

Čtvrtinu populace navíc tvoří studenti. Vzniká zde tak mnoho zajímavých technologických projektů a inovací. Před několika lety na jeho okraji vyrostl The Camp, evropský kampus vytvářející ekosystém kreativních tvůrců od designerů, digitálních a multimediálních umělců, programátorů, po podnikatele a ředitele společností. Skla do projektu dodala společnost Guardian Glass.

The Camp se rozkládá na ploše 33 500 metrů čtverečních, a kromě výzkumných prostor, kanceláří a experimentálních laboratoří ho tvoří také 150 ubytovacích jednotek, restaurace, bar a amfiteátr. Celý komplex stojí na okraji města Aix-en-Provence v malebné krajině plné borovicových lesů. Umístění kampusu i architektonické řešení jeho rozlehlé plochy vychází z pomyslného trojúhelníku tvořeného třemi hlavními identifikačními znaky lokality: lesem na severu, horou Sainte Victoire na východě a skalnatým vrcholem na západě.

Kampus je složený z oddělených skleněných inkubátorů, které zakrývá velká střešní konstrukce. Na inkubátory bylo použito pokovené sklo s třemi vrstvami povlaku Guardian SunGuard eXtra Selective, které nabízí ideální poměr mezi světelnou propustností světla a solárním faktorem a také vynikající tepelné vlastnosti. Přirozené denní světlo je využito na maximum a odráží optimální množství slunečního tepla od skla, což přispívá k udržení příjemného pocitu uvnitř.

Pro salónek a amfiteátr bylo použito sklo Guardian SunGuard SuperNeutral, neutrální, průhledné sklo s nízkou odrazivostí, jednotnou barvou, vysokou solární ochranou i propustností světla.


Zdroje fotografií - flickr-com-photos-pramconsulting-1 / flickr-com-photos-pramconsulting-2 / flickr-com-photos-pramconsulting-3 / flickr-com-photos-pramconsulting-5 / flickr-com-photos-pramconsulting-4