Již po třinácté promění 1. května růžová vína z Moravy a Čech Pražský hrad na místo radosti, lásky a romantiky. Svátek růžových vín proběhne letos od 11 do 19 hodin tradičně přímo na Svatováclavské vinici v areálu Villy Richter. Těšit se můžete na desítky vzorků vín dvaceti vinařství.

Nejlepší prevencí pro zdravé nohy je podle odborníků přirozená bosá chůze. Ta přitom nemusí patřit jen letním měsícům - stále větší oblibě se těší minimalistická obuv s tenkou podrážkou, která umožňuje chodit "na boso" v jakémkoli počasí.

Automobilka Toyota zahájila výstavbu nejekologičtější multifunkční sportovní arény v Japonsku. Pojmenovaná je Tokyo A-Arena a bude stát v tokijské čtvrti Koto na ostrově Odaiba. Hala pro 10 000 diváků o rozloze 27 000 m2 bude stát na místě dřívějšího prezentačního centra Toyota Mega Web. Otevřena má být na podzim 2025.

Pomalu se blíží doba, kdy bude náš organismus potřebovat posílit imunitní systém. Imunita v našem těle funguje jako štít, který nás chrání a je pro naše celkové zdraví naprosto zásadní.

Francouzské město Aix-en-Provence na Azurovém pobřeží přiláká ročně tisíce turistů. Místo nenavštěvují ale jen kvůli luxusním butikům a stylovým kavárnám typickými pro francouzskou riviéru, jedná se i o středisko umění.

Karlovarská sklárna Moser rozšiřuje řadu svých unikátních produktů o symbol přátelství, pohostinnosti, vřelosti, ale i úspěchu - vázu Ananas. Ta vyniká nejen kompozicí připomínající realistický vzhled ostnatých květů ananasu, ale i promyšlenou kombinací barev.