První máj opět ve znamení růžových vín

27.04.2023

Již po třinácté promění 1. května růžová vína z Moravy a Čech Pražský hrad na místo radosti, lásky a romantiky. Svátek růžových vín proběhne letos od 11 do 19 hodin tradičně přímo na Svatováclavské vinici v areálu Villy Richter. Těšit se můžete na desítky vzorků vín dvaceti vinařství.

Kromě báječných vín si můžete vychutnat příjemnou atmosféru a dechberoucí výhled na celou Prahu. Akce je určená nejen pro milovníky vín, ale všem, kteří se rozhodli strávit sváteční den stylově ve společnosti svěžích a hravých růžových vín z moravských a českých vinic. Chybět nebudou ani růžové sekty a letos také nově vinné střiky. Za vzorky vín budou návštěvníci vinařům platit pomocí nabíjecích čipů, které dostanou při vstupu.

Vstupné 400 Kč na místě a 350 Kč v předprodeji zahrnuje: vstup, degustační sklenici, dobíjecí čip přednabitý na 5 vzorků v hodnotě 100 Kč a informační brožuru. Virtuální degustační mince má hodnotu 20 Kč a návštěvníci za ni dostanou 1 vzorek vína o objemu 0,5 dl. Od přítomných vinařů bude možné si zakoupit i celé lahve. Na místě bude také občerstvení.

Moravští a čeští vinaři, na které se můžete těšit:

BOHEMIA SEKT, GELTSCHBERG WINES, Lukáš Polívka – Polivka winery, Rajhradské klášterní, Rodinné vinařství Jedlička Bořetice, Rodinné vinařství Vican, SPIELBERG CZ, Vinařství David Chocholatý, Vinařství MACHOVEC, Vinařství MERLON, Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Schwarz, Vinařství U švárů, Vinařství Vajbar Kobylí, Vinařství Válka, Vinařství Vinice-Hnanice, VÍNO BLATEL, VINO HORT, Víno Štýbl, ZNOVÍN ZNOJMO

Akce je pořádána Vinařským fondem a každoročně přivítá tisíce návštěvníků. 


Fotografie: Omnimedia