Království hříšných - Kerri Maniscalco

06.11.2022

Nikdy si nezahrávejte s čarodějkami

Emilia a Vittoria jsou sestry, dvojčata, nerozlučné, milující, a přesto jsou každá jiná, asi jako den a noc. Jo, a tak trošku je celá jejich rodina klanem čarodějnic... Není se tak moc čemu divit, že se ve své životní pouti brzy rozdělí. Emilia však zaručeně nečekala, že najde svou sestru mrtvou, bez srdce a v přítomnosti někoho, kdo nemá na světě co pohledávat. Mladá dívka je odhodlána podniknout cokoliv, aby sestřinu smrt pomstila, i pokud to znamená spojit se s úhlavním nepřítelem a riskovat svůj vlastní život.

Čarodějnice žijí v našem světě odnepaměti, žijí v utajení a většinou se starají jen samy o sebe. Temná magie je zakázána a "hříšní" princové pekla byli dávno zahnáni zpět do pekel. Po Vittoriině smrti ale mladá čarodějka zjišťuje, že babiččino vyprávění není úplně přesné a že občas se dají dohromady i ti nejméně pravděpodobní spojenci.

Je do pekla cesta krátká...


Odfrkne si. "Ty tedy nejsi nejmilejší zmije v hnízdě. V mojí říši neděkujeme někomu, kdo nám zachránil život, tím, že ho uvězníme. Rozhodně bys mohla zapracovat na svém slušném chování."
Všechny myšlenky ohledně spojenectví se mi vykouří z hlavy. Démon, který mě poučuje o mých způsobech, je to nejsmělejší, co jsem kdy slyšela. Jak se vůbec opovažuje. Vychrlím na něj tucet různých návrhů (které zahrnují hospodářská zvířata), jak může strávit zbývající čas na zemi.

Autorku Kerri Maniscalco snad ani netřeba příliš představovat, tato nadějná spisovatelka vyrostla nedaleko amerického New Yorku v domě, o němž ráda říká, že v něm strašilo. Právě tato zkušenost se světem za závojem ji měla dovést k fascinaci vším gotickým a samozřejmě k psaní ponurých knih pro mládež. Na našem webu si můžete přečíst recenze na její dvě knihy z vedlejší série, kde je hlavní postavou Audrey Rose Wadsworthová, jedná se o tituly Po stopách Jacka Rozparovače a Hon na knížete Draculu.

Království hříšných je ale přece jen trošku odlišné do zmíněných knih, předně se jedná o skutečné fantasy, kde se setkáváme s magií, pekelnými tvory a podobnými "srandami". Na druhou stranu, co se hlavních postav týče, zde už to jde tak trošku přes kopírák. V obou případech se jedná o silnou sebevědomou dívku, která se ráda staví tváří v tvář nebezpečí a všem dává na obdiv, že muže ve svém životě vůbec nepotřebuje, a to ať už jde o britské gentlemany, nebo pekelné prince. Nejde v žádném případě o výtku charakteru, jen by chtělo mít pro každou sérii alespoň trošku rozdílné postavy.

Námět knihy mě bavil, přestože nejsem již cílová skupina, je originální a rozhodně čtivý. Autorčin styl je návykový a se slovy a frázemi to umí vskutku obstojně. Jen jsem tedy nebyl nějak schopen přiřadit příběhu žádné časové období. Na jednu stranu bych ho pasoval do středověku, ale pak mi doba přišla přece jen novější, takže těžko říct.

Vše se odehrává na Sicílii, hlavní vypravěčka je zmíněná Emilie, a cením, že se autorce do příběhu povedlo zakomponovat i charakteristickou místní kuchyni, jelikož rodina čarodějky provozuje restauraci. Pokud byste si nebyli s názvy nějakých pochutin jistí, najdete je v ediční poznámce na konci.

Jelikož se jedná o první díl z trilogie a z druhé autorčiny knižní série mám přečteny již dva díly, nedokážu objektivně říct, kterou mám raději. Brzy by se ale na pultech knihkupectví měl objevit další Emiliin příběh, tak se to vyrovná a já budu mít víc jasno. Nebo taky třeba ne.


Název: Království hříšných
Série: Království prohnilých 1.
Originální název: Kingdom of the Wicked
Autor: Kerri Maniscalco
Překlad: Martina Valentová
Nakladatelství: King Cool
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Počet stran: 376
ISBN/EAN: 978-80-277-0292-3


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkujeme společnosti Knihy Dobrovský.