Ručně vyráběné a malované ozdoby na přání ze sklárny Koulier

26.09.2022

Splnit někomu přání nebo představu bývá mnohdy složité. Ať už se jedná o malý dárek, nebo velký dar pro speciální příležitosti jako narozeniny, výročí nebo svatba, přeje si snad každý z nás vymyslet něco originálního a v dnešní době přitom i praktického.

Sklárna Koulier přichází s konceptem Ozdob na přání. Může se jednat o výběr z klasické nabídky české sklárny nebo si zájemci mohou navrhnout vlastní kolekci ozdob, podobně jako vznikala Islandská kolekce na přání výherkyně loňské, tedy první vánoční soutěže. Vznikat mohou ať už vlastní barevné kolekce s již existujícími vzory, nebo ty s vlastními motivy.

Koulier tak reaguje na stále se zvyšující poptávku po ozdobách s firemními logy nebo jmény celé rodiny či vlastními rodovými znaky. Pro svatební účely se pak hodí velká balení kolekce Svatební koule nebo třeba jen svatební labutí pár. Jedná se o dárek, který nezůstane ležet někde jen tak bez povšimnutí. Navíc je to rukodělná práce, pár dostane něco skutečně originálního. A pokud by nestačil výběr ze standardizovaných kolekcí, lze si vymyslet svoji vlastní originální kolekci se jmény, druhy ozdob, a to i v barvách, které podtrhnou jedinečnost daného páru. Takováto ozdoba zůstává v rodině po celý život, jedná se o vkusný a praktický dárek. Česká sklárna Koulier přichází s tímto uceleným konceptem Ozdob na přání v této šíři jako vůbec první.

"Již slavný francouzský herec a milovník žen Jean-paul Belmondo říkával: "Ženina nejtajnější přání jí musíme vyčíst ze zavřených očí." My se v Koulieru snažíme rovněž při přípravě nové vánoční kolekce i jiných kolekcí předvídat přání našich zákazníků, jejichž přízně a zvětšujícího se zájmu o naše ručně vyráběné ozdoby si velice vážíme. Protože jsou ale přání naprosto bez hranic a lidská fantazie je neskutečná, dáváme prostor i pro realizaci vlastních přání. Dary se všeobecně utužují vzájemné vazby. Nevhodný dárek pak může zkazit dojem. A protože jsme v minulosti dostávali řadu poptávek na ozdoby na přání, ať už k narození miminka či oslavám narozenin, tak i jako dárek novomanželům, rozhodli jsme se realizovat ucelený koncept Ozdob na přání," uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier.

"Zajímavá poptávka byla i na výrobu ozdob na motivy písně Hight Hopes od skupiny Pink Floyd nebo poptávka na ucelenou kolekci se skandinávskými motivy, které si zákazník vytvořil zcela sám. Tato práce dává sklárně a uchování tohoto řemesla vyšší a další rozměr. Přibližujeme se tak k potřebám a skutečným přáním každého. Často se jedná o věci, které by druhé lidi nenapadly. Jsem velice ráda, že koncept naší sklárny, velikost výroby a neskutečná šikovnost malířů a foukačů u nás nám tuto kreativitu umožňuje. Pokud se někdo rozhodne na poslední chvíli, jsme schopni reagovat velice rychle. Zákazníci si pak jen vyberou barevnou řadu a dekor a ozdoby mohou putovat na konkrétní místo ve velice rychlém čase. Pokud někdo bude chtít mít něco zcela originálního a přát si kolekci na míru, budeme se tím zabývat individuálně," dodává Kateřina Šrámková.

Majitelé-manželé Šrámkovi tak navazují na dlouholetou tradici výroby vánočních ozdob v České republice a její založení považují za důležitý krok v uchování rukodělné tradice výroby a malování foukaných skleněných českých vánočních ozdob u nás. Rozhodujícím aspektem pro toto rozhodnutí bylo uzavření jiné provozovny na Chrudimsku, ze které bylo na jaře 2021 propuštěno přes 20 kvalifikovaných sklářů. Šrámkovi jim nabídli pracovní uplatnění. A dále také skutečnost, že současný majitel podniku má rodinné kořeny právě na Vysočině a jednu výrobu již vlastní. Nově založený podnik na výrobu vánočních ozdob Koulier se zaměří na nové trendy, které představí již pro nadcházející vánoční sezonu.  


Fotografie: Koulier