Perfektní využití prostoru, který původně vznikl kvůli olympijským hrám v roce 1972, nabízí kampus Technické univerzity v Mnichově (TUM), kde dnes sídlí Katedra sportu a tělovýchovy. Jeden z architektů prostorné budovy ze dřeva a skla Helmut Dietrich míří o nápaditém projektu vyprávět do Prahy.

Vánoce jsou očekávané svátky klidu, míru a pohody. Pro milovníky her je však tato doba obzvláště výjimečná, neb herní magazín Gaming Professors pořádá již druhou velkou vánoční soutěž. Jak je zvykem, i tentokrát se můžete těšit na nadupané ceny v podobě her, deskovek, knih, komiksů a herních předmětů, které rozšíří vaši sbírku a dozajisté vytvoří...

I když se o sexuálních pannách více mluví hlavně v posledních letech, nejsou ve skutečnosti až tak novým fenoménem. Lidé je vyrábějí po staletí - například námořníci si krátili chvíli na dlouhých plavbách s hadrovými pannami známými jako tzv. dames de voyage nebo holandské manželky.

Česká sklárna ručně vyráběných, foukaných a malovaných ozdob Koulier přichází pro letošní rok s novou kolekcí Vánočních ozdob - Šťastné a Veselé. Šťastné koule tvoří ručně malovaný a zdobený čtyřlístek, který svými čtyřmi lístky symbolizuje štěstí, lásku, naději a víru.

Splnit někomu přání nebo představu bývá mnohdy složité. Ať už se jedná o malý dárek, nebo velký dar pro speciální příležitosti jako narozeniny, výročí nebo svatba, přeje si snad každý z nás vymyslet něco originálního a v dnešní době přitom i praktického.

Nedáte na kolo dopustit? Máte rádi výzvy? Zajeďte si v sobotu 17. září od 10:00 Pražskou padesátku, závod horských kol pro širokou veřejnost. Trasa vás provede krásami Prahy 6 až na Okoř. Pokud jste spíše týmovým hráčem, můžete se registrovat v páru nebo v týmu - smíšeném, ženském či rodinném. Součástí je i dětský závod. Uzávěrka přihlášek končí...

Jsou velmi kreativní, spontánní a emotivní. Proto lidé s Downovým syndromem milují výtvarné činnosti, ale i sport. V praxi jsme to mohli vidět i v Česku, kde se nedávno poprvé uskutečnilo mistrovství světa v atletice a stolním tenisu.

Komisař agentury Dobrý den osobně přepočítal a potvrdil skutečnost, že sklárna Koulier vyrobila a pro nadcházející Festival labutí připravila rekordní počet, a to 2022 labutí, vystavených ve 167 unikátních variantách po dvanácti kusech, a dalších 9 speciálních párů (například svatebních labutí).