V moři neplavu, bojím se žraloků, říká plavkyně Barbora Seemanová

22.07.2022

Léto má z povahy svého sportu celoročně, ale ve chvílích, kdy většina z nás bude především odpočívat, Bára Seemanová bude v nejtvrdší fázi tréninku. Dovolená ji tedy čeká nejdříve v září. Plaváním ji ale rozhodně netráví.

V srpnu ji čeká vrchol sezóny v podobě mistrovství Evropy, a tak místo dovolené bude intenzivně trénovat. V malé přestávce ale nejrychlejší česká plavkyně Barbora Seemanová vyrazila podpořit své kolegy z týmu Toyota, jehož je ambasadorkou, na T-Mobile Olympijský běh. Kromě zaměstnanců Toyoty závodili i další ambasadoři japonských vozů, dvojčata a profesionální sportovci David a Tomáš Svobodovi. V cíli pak Bára také rozdávala medaile.

Sezóna bez alkoholu

Během fandění a gratulací se rozpovídala o tom, jak vypadá její příprava na nejdůležitější závod sezóny. Samozřejmě tráví několik hodin denně v bazénu. "Nejraději trénuju venku, sluníčko dodává úplně jinou energii a člověk se i hezky opálí," popisuje Bára, a dodává, že to je také asi jediná věc, v níž se její letní trénink liší od zimního.

Ani jinak se během přípravy nebo v sezóně moc neomezuje: "Žádnou odlišnou stravu během sezóny nedodržuju. Snažím se vůbec nepít alkohol, ale ani normálně ho příliš nepiju, takže mě to nijak neomezuje. Jediný rozdíl je asi v tom, že když už jsem pak na dovolené, užívám si jídla o to víc," směje se.

Dovolená u moře, ale bez plavání

Na dovolené u moře se jí prý také vždycky dokonale daří úplně vypnout. "Do bazénu skoro vůbec nelezu. Vlastně ani v moři moc neplavu, tam se zase bojím žraloků a podobně," popisuje Bára své chvilky volna, které ji ale čekají až po sezóně. Přestože je voda její živel, například potápění ji prý nikdy nelákalo: "Mám z toho velký respekt," přiznává.

Profesionální plavkyně se v ní mimo sezónu neozývá ani směrem k okolí. Jak kdo plave, prý vůbec neřeší. "Plavecký styl svým blízkým nebo lidem kolem mě určitě neopravuju. Samozřejmě, když mě někdo požádá o radu, ráda mu pomůžu, ale jinak to neřeším," říká.Zdroj fotografií a videa: Toyota Česká republika