Vánoční kolekce Šťastné a Veselé od české sklárny Koulier

06.11.2022

Česká sklárna ručně vyráběných, foukaných a malovaných ozdob Koulier přichází pro letošní rok s novou kolekcí Vánočních ozdob - Šťastné a Veselé. Šťastné koule tvoří ručně malovaný a zdobený čtyřlístek, který svými čtyřmi lístky symbolizuje štěstí, lásku, naději a víru.

A protože koule znázorňuje dokonalost, celistvost a nekonečno, je toto spojení plné pozitivní energie. Obrys čtyřlístku je jemně zvýrazněn skleněnými průhlednými mikrokuličkami - balotinou. Po této úpravě následuje ještě ruční matování, lakování a vytvoření středu čtyřlístku. Šťastné a Veselé koule jsou jak samostatně, tak i jako celé sety exkluzivně v prodeji v síti FAnn parfumerií po celé České republice. A to od začátku října pro radost a potěšení vás všech.

"Jedou z nejčastějších otázek, které nám lidé pokládají, je, kde bereme při výrobě a dekorování ozdob inspiraci. Nápady jsou všude okolo nás, čerpáme je z běžného života. Stačí se zkrátka dívat s očima dokořán. Velice rádi bychom do českých domácností právě pro období Vánoc přinesli náladovou protiváhu ke všem negativním tématům dnešní doby, jako jsou válka, inflace nebo covid. Jedná se o malou krásu, která je dostupná všem," uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier.

Člověk si nemusí hned kupovat celou kolekci, stačí jedna ozdoba od značky Koulier, hezké šaty a lidé se u stromečku mohou cítit jako v pohádkovém světě. Pohádkami jsme se nechali ostatně inspirovat i v loňském roce a zhmotnili je do našich ozdob Koulier. Velice oblíbenou se stala kolekce Tři oříšky pro Popelku, která je ve třech barevných ztvárněních, podobně jako Popelčiny troje krásné šaty. Náš nápad se líbil a kolekce se stala jednou z nejprodávanějších. "Doufám, že i kolekce Šťastné a Veselé udělá lidem radost. O to nám jde především. Jak název ozdob napovídá, přejeme si, aby přinášely do života štěstí okořeněné radostí, a to nejen v časech vánočních, ale po celý rok," dodává Kateřina Šrámková.

Než však mohl být čtyřlístek - symbol štěstí - na ozdoby ručně nakreslen, předcházela tomu dlouhá cesta, kdy se ze skleněné čiré trubice stala smáčená a následně ještě stříkaná foukaná koule. Teprve na tento dvoubarevný podklad mohla malířka položit svůj štětec. Základem výroby Veselých koulí je vyfouklá koule, na kterou jsou štětcem naneseny požadované barvy. Celý efekt následně postupně vzniká po smočení do základní barvy. Každá koule je originální, a to díky ruční výrobě a technice smáčení, které jsou ve sklárnách Koulier používány.

Kolekce Šťastné a Veselé vznikla speciálně pro síť parfumerií FAnn. Ozdoby se prodávají po celém Česku. Rozšířenější prodej i dalších kolekcí a ozdob Koulier je pak v Praze na Jungmannově náměstí. A kdo by si přece jen nevybral z připravených kolekcí, bude mít nově možnost také nákupu po jednotlivých kusech s možností vytvoření si "kolekce vlastní".  


Fotografie: Koulier