Chcete vidět jeden ze sedmi antických divů světa, vyhaslou sopku Ararat nebo se opalovat na proslulé Kleopatřině pláži? Turecko toho nabízí mnohem víc. V okolních evropských státech je tato země dlouhodobým dovolenkovým hitem, láká na příjemné ceny, širokou nabídku a nadstandardní kvalitu nejen all inclusive služeb. Zdá se, že kouzlo Turecka už...

Rádi byste strávili Vánoce, Silvestra nebo začátek roku v teple, ale nechcete nebo nemůžete utrácet příliš peněz? Kapverdy v této oblíbené roční době zlevňují a hlásí velmi příjemné ceny.

Přezdívá se mu Ostrov zázraků. Proč? To teď máte zase šanci zjistit, protože Madagaskar zrušil všechna covidová opatření, a tak sem teď mají volný vstup očkovaní i neočkovaní. A dokonce se sem dostanete přímým letem z Prahy.

Vinařství formuje krajinu, pečuje o ni, dává jí život a ten pak pokračuje dál ve sklepích příjemnými chvílemi ve společnosti dobrého vína. A pohled z ptačí perspektivy na místo, kde to celé začíná, dává vnímání vína a práce vinařů další rozměr. V posledních letech vznikla celá řada vyšších i nižších rozhleden mezi vinicemi, odkud jsou vidět nejen...

Slovácká vinařská podoblast, nebo zkráceně jen Slovácko, se jako jediná z moravských nerozkládá jen na jižní Moravě, ale částečně zasahuje i do Zlínského kraje. Možná proto se od ostatních také v mnohém odlišuje a má svůj osobitý ráz daný kulturou a folklórem.

Když se řekne vinobraní - hlavní svátek vína, mnozí si hned vybaví ta největší ve Znojmě, Mikulově nebo Mělníku. Po celé republice se ale koná mnoho menších vinobraní, která se za roky svého konání stala v mnoha ohledech zcela výjimečnými. Jejich návštěva otevírá další rozměr oslavy vzniku nového ročníku moravského a českého vína.

Zájem Čechů o cestu do Ománu byl na výrazném vzestupu, jenže pak přišla pandemie a země se na dlouhou dobu turistům uzavřela. Teď je ale zpět a dostupnější než dřív - na konci května země zrušila všechna omezení spojená s covidem, teď se navíc nově přidávají přímé lety.

Turecko v sobě snoubí to nejlepší z oblíbených dovolenkových destinací. Těšit se můžete na dokonalý mix slunečného počasí, krásných písčitých i oblázkových pláží, historických památek, mnoha sportovních aktivit, lahodné kuchyně, nejlepších all inclusive hotelů na světě, péče špičkových wellness center i špetky orientu.