Pecky roku 2018!

14.01.2019

10 knih, které možná jsou a možná nejsou nejlepší za rok 2018! 

Asi bychom neradi zabředávali do nějakého subjektivního hodnocení - která, jaká a čí kniha byla za minulý rok "nejlepčejší". Ono se totiž klidně může stát, že člověk (jakožto tvor zapomnětlivý či omylný a vlastně i smrtelný) může nějakou knihu vynechat. Knihy jsou pak v depresi, jsou smutné, pláčou a rozmazávají se jim písmenka na stránkách! Proto přinášíme jen takové jakože mini vypíchnutí deseti titulů, které nás v uplynulém roce dejme tomu nejvíce oslovily, a tak nějak v nás něco i zanechaly.

  • ČTVRTÁ OPICE - Příběh o šíleném vrahovi a detektivovi s pohnutou minulostí, který se zabijáka stůj co stůj snaží dopadnout, se může stavět mezi špičky v žánru thrillerů! Recenze zde.
  • DRŽ MĚ, KDYŽ PADÁM - Spisovatelka Miroslava Varáčková dokáže svými emotivními příběhy čtenáři perfektně popsat strasti a úskalí dnešní mládeže. Tady najdete naši recenzi.
  • CHLADNOKREVNĚ - Robert Bryndza již několikrát ukázal, že krimi příběhy prostě psát umí. Jeho zatím poslední kniha, přestože - nebo možná právě protože - je trošku jiná než ty minulé, patří mezi to nej, co napsal. Kuk na recenzi.
  • JEPICE - Příběh Jepice sahá ze současnosti až k období druhé světové války. Jak si špičkový londýnský právník poradí s tajemným kultem? Několikavrstvý thriller patří mezi to nej, co v roce 2018 nakladatelství Domino vydalo. Tu je náš názor.
  • KAVÁRNA V KODANI - Tohle byla hrozně milá knížka, škoda opravdu velkého množství chyb. Jinak je to krásný příběh plný lásky a životního posunu. Věříme, že u příštího dílu si dají korektoři větší pozor. Recenze?
  • KLUB VRAHŮ - Tak tahle knížka vám vezme dech. Silný příběh s nevšedním hlavním hrdinou a s neuvěřitelnou zápletkou. Rozhodně must read! Něco ke knize.
  • MADONA Z HOR - Výborný příběh s opravdu silným tématem. Sledujeme jednu rodinu, kterou zasáhla druhá světová válka, rodinu, snažící se přežít v nelehké době. Náš názor?
  • NETVORA - Samozřejmě v tomto seznamu nesmíme zapomenout na zástupce komiksu. Netvora má totiž nejen poutavý příběh, ale především i skutečně krásnou kresbu. Mistrovské dílo! 
  • POSLEDNÍ PANÍ PARRISHOVÁ - Tahle kniha byla a je skutečnou peckou minulého roku. Čtivá! Napínavá! Plná zvratů! Paní Parrishovou přečtete tak rychle, že ani nebudete vědět jak! Naše recenze...
  • UŽ JSEM NORMÁLNÍ?!? - Ať tu nemámě jen samé vážné knihy, tak u téhle se budete válet smíchy. Čtení je to spíše pro mladší čtenářky, ale to nemůže staršímu čtenáři zabránit v tom, aby se u ní bavil! Tady je recenze.

Tak třeba jsme vás nalákali ku přečtení některé z knih na našem seznamu. Snažili jsme se vybrat z těch knih, které jsme četli, na něž tu máme recenze, a vy jste si tak mohli přečíst, v čem která kniha vyniká. Děkujeme za přízeň v minulém roce a doufáme, že nám zachováte přízeň i v roce letošním. Čtení zdar! 


Pavel Polcar