Koncem podzimu minulého roku vyšla u nakladatelství Elist v reedici kniha Anjeli noci, kterou si čtenáři poprvé mohli přečíst v roce 2010. Letos na jaře se nakladatelství CooBoo rozhodlo vydat na Slovensku další dílo spisovatelky Miroslavy Varáčkové v novém kabátě. Tentokrát se na řadu dostala Láska z ulice, která byla poprvé vydána v roce 2014.

Od 1. do 3. března můžete navštívit knižní festival plný přednášek, workshopů a autogramiád. Odnést si můžete spoustu knih a zážitků. Akce se bude konat v Ostravě na Černé louce v pavilonu A. Vystavovat zde budou různí nakladatelé všech žánrů z celé České republiky.

Svět opustila legenda romantické literatury spisovatelka Rosamunde Pilcher (1924-2019). Britská autorka byla populární od 80. let minulého století a dožila se věku 94 let. Mezi její nejznámější knihy patří Hledači mušlí, Návrat domů, Zimní slunovrat a Divoký tymián. Ze začátku své kariéry psala pod pseudonymem Jana Frazer, od roku 1955 psala pod...

Namísto občerstvení je automat na této základní škole plný knih!Zapomeňte na sladkosti, nezdravé brambůrky či nezdravé nápoje. Na základní škole v Umatille na Floridě přišli s originálním nápadem - mají tu totiž automat s rychlým čtením.Nyní škola doufá, že bude disponovat dostatkem knih, aby automat mohl uspokojit všechny zájemce o literaturu....

Nakladatelství Grada právě oznámilo šestý díl s vrchní vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. Všichni milovníci detektivek Roberta Bryndzy těšte se na březen 2019 - vyjdou Smrtící tajnosti!

Popularita knih od amerického spisovatele Johna Greena se stále drží na špici. Začalo to Hledáním Aljašky (originál 2005, překlad 2013) a pokračovalo přes Papírová města (originál 2008, překlad 2014) a Hvězdy nám nepřály (originál 2012, překlad 2012). Nejnovější knihou, která vyšla v českém překladu, je Jedna želva za druhou (originál 2017, překlad...

Seriál Panství Downton si během vysílání svých šesti sérií získal mnoho fanoušků. Příběh aristokratické rodiny Crowleyových je i přes jejich třídní "nadřazenost" neuvěřitelně lidský a s jejich životními osudy se ztotožní mnoho diváků.

Datum premiéry prvního dílu poslední řady seriálového zpracování Hry o trůny bylo oznámeno!
Společnost HBO dnes oznámila, že první díl 8. série odvysílá v neděli 14. dubna 2019. V ČR tedy 15. dubna v ranních hodinách. K nové, poslední řadě byl již vydán i nový teaser, podívejte se s námi!