Vánoce jsou očekávané svátky klidu, míru a pohody. Pro milovníky her je však tato doba obzvláště výjimečná, neb herní magazín Gaming Professors pořádá již druhou velkou vánoční soutěž. Jak je zvykem, i tentokrát se můžete těšit na nadupané ceny v podobě her, deskovek, knih, komiksů a herních předmětů, které rozšíří vaši sbírku a dozajisté vytvoří...

Nejlepší prevencí pro zdravé nohy je podle odborníků přirozená bosá chůze. Ta přitom nemusí patřit jen letním měsícům - stále větší oblibě se těší minimalistická obuv s tenkou podrážkou, která umožňuje chodit "na boso" v jakémkoli počasí.

I když se o sexuálních pannách více mluví hlavně v posledních letech, nejsou ve skutečnosti až tak novým fenoménem. Lidé je vyrábějí po staletí - například námořníci si krátili chvíli na dlouhých plavbách s hadrovými pannami známými jako tzv. dames de voyage nebo holandské manželky.

Česká sklárna ručně vyráběných, foukaných a malovaných ozdob Koulier přichází pro letošní rok s novou kolekcí Vánočních ozdob - Šťastné a Veselé. Šťastné koule tvoří ručně malovaný a zdobený čtyřlístek, který svými čtyřmi lístky symbolizuje štěstí, lásku, naději a víru.

Ohrožuje každého desátého Čecha a kazí výhled na stáří prožité ve zdraví. Řeč je o cukrovce 2. typu, kterou už lékaři kvůli rychle rostoucím číslům označují za novou epidemii.

Antibiotika bychom si měli chránit, jinak hrozí, že nebudou účinkovat a lidstvo bude umírat na dříve běžně léčitelné nemoci. Proto bychom s nimi měli zacházet s respektem. S tím nám může pomoci, když si objasníme informace, na které se často ptáme lékařů. Vyzpovídali jsme MUDr. Marka Štefana, MBA, ATB konzultanta a infektologa z Nemocnice Na...

Takřka automaticky a nevědomky si lidé několikrát za den promnou oči. Nejčastěji po probuzení, při práci na počítači nebo po koupeli. Časté mnutí očí může ale způsobit jisté komplikace.

Přezdívá se mu Ostrov zázraků. Proč? To teď máte zase šanci zjistit, protože Madagaskar zrušil všechna covidová opatření, a tak sem teď mají volný vstup očkovaní i neočkovaní. A dokonce se sem dostanete přímým letem z Prahy.

Splnit někomu přání nebo představu bývá mnohdy složité. Ať už se jedná o malý dárek, nebo velký dar pro speciální příležitosti jako narozeniny, výročí nebo svatba, přeje si snad každý z nás vymyslet něco originálního a v dnešní době přitom i praktického.