Do české krajiny se vrátili vlci. Což by mohla být dobrá zpráva pro přírodu, ale farmáři už z toho takovou radost nemají. Bojí se totiž o svoje stáda. Řešení to ale má: Pomáhají jim pastevečtí psi, jejichž využití přibližuje filmař a fotograf přírody Prokop Pithart.

Perfektní využití prostoru, který původně vznikl kvůli olympijským hrám v roce 1972, nabízí kampus Technické univerzity v Mnichově (TUM), kde dnes sídlí Katedra sportu a tělovýchovy. Jeden z architektů prostorné budovy ze dřeva a skla Helmut Dietrich míří o nápaditém projektu vyprávět do Prahy.

Již po třinácté promění 1. května růžová vína z Moravy a Čech Pražský hrad na místo radosti, lásky a romantiky. Svátek růžových vín proběhne letos od 11 do 19 hodin tradičně přímo na Svatováclavské vinici v areálu Villy Richter. Těšit se můžete na desítky vzorků vín dvaceti vinařství.

Srdeční selhání je jednou z hlavních příčin hospitalizace u lidí, kteří jsou starší 65 let. V současnosti se s onemocněním, při kterém srdce nezvládá pumpovat dostatečné množství krve do organismu, léčí více než 280 tisíc lidí. U většiny z nich nemoc propukla po prodělaném infarktu.

Chcete vidět jeden ze sedmi antických divů světa, vyhaslou sopku Ararat nebo se opalovat na proslulé Kleopatřině pláži? Turecko toho nabízí mnohem víc. V okolních evropských státech je tato země dlouhodobým dovolenkovým hitem, láká na příjemné ceny, širokou nabídku a nadstandardní kvalitu nejen all inclusive služeb. Zdá se, že kouzlo Turecka už...

Glaukom neboli zelený zákal je, na rozdíl od šedého zákalu, nevratné oční onemocnění a neléčený může končit ztrátou zraku. Světový týden glaukomu, který tento rok připadá na 12. až 18. března, je zde proto, aby upozornil na důležitost včasného rozpoznání onemocnění a pokrok, který v tomto oboru nastal.

Rádi byste strávili Vánoce, Silvestra nebo začátek roku v teple, ale nechcete nebo nemůžete utrácet příliš peněz? Kapverdy v této oblíbené roční době zlevňují a hlásí velmi příjemné ceny.